İzmir Seyahat Rehberi

İZMİR SEYAHAT REHBERİ

Güzel İzmir’i keşfetmeye hazır mısınız?
Ege’nin en güzel liman şehirlerinden biri olan İzmir; sakin insanları, yumuşak iklimi ve uzun kordonuyla hep bir ayrıcalık yaratmıştır.
Şehrin kalbinden başlayalım;

  • İzmir Saat Kulesi: Şehrin sembolü olan canlılığı içinde güzel bir buluşma yeri olurken, gece de yapı Konak Meydanında yer alıyor. Saati de Almanların hediyesi. Gündüz meydanın ışıklandırılmasıyla ayrıca güzel. Vaktiniz olursa, fotoğraf çekmek için, hem gündüz hem gece gitmenizi öneririz
  • Konak Meydanı ve İskelesi: Meydanın iskelesi hem Karşıyaka’ya geçiş amacıyla deniz ulaşımı için hem de etrafında takılmak için ziyaret edebileceğiniz tarihi bir iskele… 
  • Dario Moreno Sokağı: Saat Kulesi’ne 20 dakikalık yürüme mesafesinde şirin mi şirin bir sokak. 1950’ler – 60’lar arasında ülkemizde oldukça popüler olan sinema oyuncusu ve müzisyen Moreno’nun adı verilmiş olan küçük bir sokak. 
  • Kordon Boyu: Şehir karmaşasının içinde böyle güzel bir bölgenin olması ve korunması muhteşem bir keyif. Çiğdem çitlerken (Evet İzmir’de çekirdeğe çiğdem denir) gençler, yaşlılar, çalışanlar, öğrenciler  çimlere seriliyor ve günün stresini atıyorlar.
  • Gün batımı da gerçekten güzel. İsterseniz oradaki satıcılardan, isterseniz marketlerden ya da büfelerden alacağınız atıştırmalıkları ufak ufak atıştırarak sahilde gezerken denizi koklayabilirsiniz. Mevsimine göre seyyar satıcılarda badem, erik, çilek vs. satışı da bulunuyor. Kordon’da İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bisiklet kiralama hizmeti var, mutlaka yararlanın. Ancak talep fazlasından olsa gerek çok park yeri olsa da genelde bisiklet bulunamıyor. Erken gelmenin ya da gözünüzü dört açmanın faydası var.
  • İzmir Fuar Lunapark: İzmir lunaparkında çocuklara yönelik her şey olmakla birlikte, yetişkinler içinde Ege Güneşi isimli dönme dolap ve özellikle Super Loop isimli bir kez ters dönmenin de yer aldığı küçük roller-coaster oldukça eğlenceli. Tavsiye ediyoruz. 
  • Karşıyaka’da Gezilecek Yerler: Karşıyaka İskelesi’nde iner inmez yolu geçince Karşıyaka Çarşısı karşınıza çıkıyor. Yaşadığınız şehirde hiç yokmuş gibi ya da Kemeraltı’nı, Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ni gezmemiş gibi burada turlayabilirsiniz.